Thursday the 22nd - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon

Obóz sportowy w Kołobrzegu

Pozdrowienia od młodych adeptów piłki nożnej Lubuszanina Trzcianka uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2, z obozu sportowego w Kołobrzegu.

MISTRZYNIE REJONU PILSKIEGO W  TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM

W upalny czwartek, 6 czerwca 2019r. dziewczęta z SP2 w Trzciance wzięły udział w Igrzyskach Dzieci  w Trójboju Lekkoatletycznym w Pile. W zawodach wzięło udział osiem drużyn z rejonu pilskiego: SP Zakrzewo, SP Lubasz, SP Skórka, SP 51 Poznań, SP2 Piła, SP 3 Piła, SP 4 Piła i SP 2 Trzcianka.

Każdy zespół składał się z pięciu zawodniczek, naszą szkołę reprezentowały : Iga Margańska, Pola Margańska, Nadia Borucka, Aleksandra Grzechnik i Natalia Tryba. Dziewczęta miały do wykonania trzy próby : bieg na dystansie 60m, rzut piłeczką palantową i skok w dal.

Wszystkie zawodniczki z naszej szkoły stanęły na wysokości zadania. W skoku w dal każda poprawiła swoją życiówkę : Iga M. – 4.27, Pola M.  – 4.22, Nadia B. – 3.72, Natalia T. – 3.18 i Ola G. 3.14 – BRAWO!!! Razem uzyskały 526pkt. kolejny zespół z Poznania tylko 502.

Wysokie wyniki dały wymarzone zwycięstwo, za „złotymi dziewczynami” zostały pozostałe zespoły.

Wielkie gratulacje i brawa!!!

Opiekun: Katarzyna Ciesiółka

OSTATNI UDZIAŁ W TURNIEJU POD BARWAMI SP2 TRZCIANKA UWIEŃCZONY ZWYCIĘSTWEM

7 czerwca 2019 roku na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu, odbył się X Wielkopolski Turniej Orlika 2019, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. W ramach turnieju przeprowadzone zastały rozgrywki: piłki nożnej, koszykówki 3x3 i siatkówki plażowej. Po uroczystej ceremonii otwarcia, uczestnicy rozeszli się na swoje boiska. Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w rozgrywkach siatkówki plażowej. Do turnieju przystąpiło 6 drużyn: SP11 Piła, SP5 Piła, SP Leszno, SP Skoki, SP Krotoszyn i SP2 Trzcianka . Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. Grupa I: SP11 Piła, SP Skoki i SP7 Krotoszyn. Grupa II: SP2 Trzcianka, SP12 Leszno i SP5 Piła. Zespół z Leszna pokonałyśmy zdecydowanie 0:2 (4:15 i 6:15). Po bardzo emocjonującej i zaciętej grze, niestety z SP5 Piła przegrywamy 0:2 (16:14, 15:13). Z grupy ,,wyszłyśmy” na II miejscu. W półfinałach trafiłyśmy na SP11 Piła. Zawodniczki z SP 2 dominowały w całym meczu i  w bardzo ładnym stylu wygrały 2:0 (15:4, 15:6), przechodząc do wielkiego finału.  Przyszedł czas na rewanż, ponieważ drugą drużyną w finale był zespół z SP5 Piła. Nasze dziewczyny bardzo pozytywnie ,,weszły” w mecz, uzyskując już na początku przewagę i ostatecznie wygrywają seta 15:9. Po bardzo przemyślanych akcjach i kilku asach serwisowych, reprezentantki SP2,  okazały się bezkonkurencyjne, wygrywając seta 15:8 i tym samym cały mecz 2:0.

OSTATECZNE WYNIKI:

I MIEJSCE- SP2 TRZCIANKA

II MIEJSCE- SP5 PIŁA

III MIEJSCE- SP KROTOSZYN

IV MIEJSCE- SP11 PIŁA

V MIEJSCE- SP SKOKI

VI MIEJSCE- SP LESZNO

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki, a najlepsze drużyny, dyplomy, medale i puchary.

SP2 Trzcianka grała w składzie: Jagoda Szczepaniak, Klaudia Jagodzińska i Aleksandra Lewandowska. To był  ostatni udział w zawodach pod barwami SP2 Trzcianka, ponieważ już za kilka dni dziewczyny kończą edukację w naszej szkole. Dziękuję wszystkim dziewczynom za kilkuletnią, miłą współpracę i życzę Wam dalszych sukcesów, radości na każdy dzień oraz marzeń, które się spełniają.

OPIEKUN: Irena Zborowska

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ REJONU PILSKIEGO W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT

28 maja 2019 r., na obiekcie OW ,,Płotki” w Pile, rozegrano Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. Dosyć chłodno i deszczowo przyjęły OW ,,Płotki” dzisiejszych zawodników. Oczywiście nie chodzi tu o organizatorów, ale o warunki pogodowe. Pomimo deszczu, potęgującego uczucie chłodu, do zawodów przystąpiło 7 zespołów: SP Skoki, SP Damasławek, SP Chodzież, SP2 Piła, SP6 Piła, Katolicka Szkoła Podstawowa  Trzcianka i SP2 Trzcianka. Turniej rozgrywany był systemem podwójnej eliminacji (brazylijskim), czyli drużyna, która przegrała dwa mecze odpadała z rozgrywek. Po losowaniu, pierwszy mecz zawodniczki z naszej szkoły rozegrały z SP2 Piła. Po bardzo zaciętej grze, punkt za punkt, niestety przegrały 0:2. W drugim meczu nasz zespół trafił na SP Skoki i zdecydowanie wygrał 2:0. Kolejny mecz w eliminacjach rozgrywany był pomiędzy SP2 Trzcianka i Szkołę Katolicką z Trzcianki. Ten mecz zawodniczki z naszej szkoły wygrały również 2:0 . Następnie nasza para  spotkała się znów z SP2 Piła, przegrywając kolejny raz 0:2 W półfinałach, o miejsce trzecie zmierzyły się drużyny z SP Chodzież i nasza dziewczyny. Lepszą drużyną okazał się zespół z Trzcianki, wygrywając 0:2.

Ostateczne wyniki:

I miejsce – Sp2 Piła

II miejsce – SP6 Piła

III miejsce – SP2 Trzcianka

IV miejsce – Chodzież

V miejsce – SP Katolicka Trzcianka

Zespół SP2 Trzcianka grały w składzie: Jagoda Szczepaniak, Klaudia Jagodzińska, Aleksandra Lewandowska.

W czasie rozgrywek zmarznięte zawodniczki mogły rozgrzać się przy gorącej herbacie i kawie, jak też podreperować nadwątlone grą siły pączkami i innymi słodkościami, za które bardzo dziękujemy panu Adamowi Dopierała i rodzicom p. Annie Lewandowskiej i p. Wojciechowi Szczepaniakowi.

OPIEKUN: IRENA ZBOROWSKA

Finał trójboju L. A.

W sobotę na boisku wielofunkcyjnym w Szkole Podstawowej Nr2 odbył się Finał trójboju L. A.

W zawodach rywalizowali chłopcy i dziewczynki kl. IV i młodszych. Wśród dziewcząt wygrały reprezentantki Szkoły Podstawowej Nr2 pozostawiając w pokonany polu dziewczynki z:
- Lubasza
- Wielenia
- Czarnkowa
Dziewczynki uzyskały awans do finału rejonowego, który odbędzie się w Pile.
Chłopcy spisali się troszkę słabiej,
zajmując czwarte miejsce.
Skład drużyny dziewcząt: