Wednesday the 19th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon

WYCIECZKA „PSZCZÓŁEK” DO STRADUNIA

W środę 12 czerwca grupa „Pszczółek” wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Wiórkowe Zacisze” w Straduniu. Dzień obfitował w liczne atrakcje. Na początek Pan Jacek, właściciel gospodarstwa  oprowadził nas po obejściu. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. kury, indyki, perliczki, a także pogłaskać króliki, karmić owce, czy też usiąść na koniku Kubusiu. Następnie przeszliśmy na plac zabaw, gdzie maluszki oddały się beztroskiej zabawie. Dzieci szczęśliwe wróciły do przedszkola.

1. Piduch
    K. Powchowicz

DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE „PSZCZÓŁKI”

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. Tego dnia cały dzień trwała zabawa. Wybraliśmy się na Plac zabaw mieszczący się
w Galerii Abita.  Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji oraz wspaniała zabawa w kulkach. Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą niespodziankę – bańki mydlane. I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodziców i nauczycieli, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Paulina Piduch
Krystyna Powchowicz

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE  „PSZCZÓŁKI”

Dzień Mamy i Taty to wyjątkowe dni, w których dzieci w szczególny sposób pragną wyrazić podziękowania za miłość oraz wsparcie, które od nich otrzymują.
Dnia 6 czerwca 2019r. dzieci z grupy „Pszczółki” zaprosiły do siebie swoich rodziców, aby uczcić ich święto. Dzieci przygotowały występ artystyczny, złożyły rodzicom życzenia i wręczyły im upominki.
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę oraz słodki poczęstunek przygotowany przez wychowawców i opiekunów grupy.
Na koniec dzieci zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy przy muzyce.
Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości i szacunku, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Piduch
K. Powchowicz

Święto Niezapominajki

15 maja obchodziliśmy Święto Polskiej Niezapominajki i z tej okazji grupa "Żabek" i "Biedronek" została zaproszona przez Bibliotekę Publiczną na wspólne  obchody tego święta. Zachęca ono do pamiętania  o swoich bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu czy w mieście. Tradycją tego dnia jest  wspólne posadzenie z  burmistrzem Trzcianki drzewka( w tym roku był to kasztanowiec  czerwony) w Parku 1 Maja. Następnie dzieci udały się do  budynku biblioteki,  gdzie na maluchy czekał koncert pt. ”Kolorowe dzieci” w wykonaniu Duetu „Zuma” z Krzyża Wlkp.

1. Lachowicz
    E. Tryba

Wiosenne podchody

21 marca Pszczółki, Biedronki i Żabki przywitały wiosnę. Tego dnia Pani Wiosna przygotowała   „wiosenne podchody”. Dzieci w grupach poszukiwały listów i wskazówek, które schowane były na placu zabaw w szatni i na korytarzu. Po drodze miały do wykonania kolejne zadania. Podchody zakończyły się przy Marzannie, którą dzieci pożegnały rymowanką:

"Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, my Ciebie żegnamy, bo Wiosnę witamy!"

Każdy z przedszkolaków za czynny udział w zabawie otrzymał medal "Powitanie Wiosny". Po pożegnaniu Marzanny dzieci ruszyły wiosennym, barwnym korowodem ulicami miasta.

Ewelina Tryba