Tuesday the 22nd - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon

DIETETYK W GRUPIE ŻABEK I BIEDRONEK

W ramach realizacji tematu „Dbamy o zdrowie”  15 października zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią dietetyk. Pani Ewa Żurakowska – Matus opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie.

Następnie zapoznała dzieci z piramidą żywienia. Tłumaczyła dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie wody, warzyw i owoców. Pani Ewa wyjaśniła również dzieciom, że oprócz dobrego i zdrowego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki z panią dietetyk przygotowali  koktajl z bananów i jogurtu naturalnego,  który następnie zjedli ze smakiem.
Dla przedszkolaków była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

Grupa Żabki i Biedronki

Koncert muzyczny

W czwartek 3.10 w auli SP2 odbył się koncert muzyczny "Fryderyk czy Frycek Chopin". W wydarzeniu uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Maluchy mogły poznać twórczość wielkiego kompozytora jakim był Fryderyk Chopin.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Przedszkolny konkurs „Jesienny Stworek”

4 października nastąpiło rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu ,,Jesienny Stworek". Skierowany był on do dzieci i ich rodziców.  Celem  było zachęcanie do rodzinnego i kreatywnego spędzania czasu i stworzenie pracy plastyczno-technicznej z wykorzystaniem darów jesieni. Wpłynęło około 20 prac, które uświetniły wystrój korytarza szkolnego. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyborem trzech najlepszych. Powstały ciekawe prace między innymi : ludziki z kasztanów, jeży z winogrona i gruszki, mini las i słoń z pietruszki. Dyplomami i drobnymi upominkami nagrodzono wszystkich uczestników konkursu. Zwycięzcy  3 pierwszych miejsc otrzymali nagrody główne.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE -  Zuzanna Stasiak grupa Żabki

II MIEJSCE – Lena Rutkowska grupa Biedronki

III MIEJSCE – Maja Grabowska grupa Żabki

Wyróżnienie zdobyła Michalina Głowacka z grupy Pszczółki

Serdecznie gratulujemy !

Ewelina Tryba

Wioleta Lachowicz

DZIEŃ CHŁOPCA W ZERÓWCE

30 września z okazji Dnia Chłopaka w grupie Żabki  miały miejsce wybory Mistera.

Każdy chłopak mógł wykazać się w różnych konkurencjach: Mister Najszybszego Liczenia,  Piłkarski Mistrz, Mister Celnego Oka, Mistrz Samochodowej Kierownicy, Najbardziej Rozskakany Mister, Najbardziej Wysportowany Mister, Najbardziej Roztańczony Mister. Po wszystkich konkurencjach, dziewczynki miały chwilę na naradę, aby przyznać tytuły zawodnikom. Każdy chłopiec zdobył tytuł Mstera i  został obdarowany prezentem od dziewczynek.

Ewelina Tryba

Teresa Urbanowicz

"Poznajemy las"

Grupy przedszkolne " Żabki" i "Biedronki "odwiedziły muzeum,  w którym Nadleśnictwo Trzcianka zorganizowało  z okazji 95 rocznicy  jego istnienia lekcję muzealną "Las w pigułce"  Przedszkolaki  poznały rodzaje lasów, ściółkę  leśną oraz zasady bezpiecznego spędzania czasu w lesie. Dzieci miały  okazję zobaczyć  też  wnętrze  „magicznego pnia”, rozpoznawały  i nazywały grzyby. Dowiedziały się również kto zamieszkuje las i jak ważny jest on dla człowieka.

Wychowawcy kl. "0"