Tuesday the 22nd - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

Konkurs na najciekawszą bryłę matematyczną
 
Piękno matematyki w szczególny sposób ukazują wielościany. Fascynowały one ludzi wszystkich epok. Kilkanaście lat temu urzekły one również i mnie. Spotkałam się z nimi podczas krajowych konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, które odbyły  się w Grudziądzu oraz w Łowiczu. Matematyka jako nauka w najbliższym czasie będzie rozwijać się w kierunku opisywania i klasyfikowania nowych brył, których siatki projektowane są z wykorzystaniem programów komputerowych. Również w tym roku po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs na najciekawszą bryłę. Wykonywanie brył pozwala uczniom doświadczyć geometrii przestrzennej, a także rozwija ich wyobraźnię i kreatywność. W konkursie wzięło udział 26 uczniów z klas IV – VII. Wykonane przez nich bryły są bardzo ciekawe oraz kolorowe.
Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i to zarówno jeśli chodzi o formę bryły jak i zastosowany materiał (słomki, wełna patyczki).
Laureatami tego konkursu zostali następujący uczniowie:
I miejsce – Natalia Tryba
II miejsce – Jakub Wiedera
III miejsce – Karolina Kruszyńska
Wyróżnienia otrzymali: Szymon Ławniczak, Adrianna Matecka, Oliwia Tryba.
Zwycięzcom gratulujemy. Otrzymają oni słodki upominek oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców w dniu zakończenia roku szkolnego.
Aleksandra Mleczek