Wednesday the 19th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

TYDZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH w SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 2 w TRZCIANCE.

Tydzień Nauk Ścisłych ma na celu zachęcanie wszystkich uczniów do podnoszenia swoich umiejętności i wiadomości matematycznych oraz rozwijania logicznego myślenia i łączenie matematyki z innymi przedmiotami,  wskazuje na obecność matematyki w otaczającej nas rzeczywistości.

18.marca  wyłanianiem Szkolnych Mistrzów TANGRAMU oraz rozwiązywaniem quizu matematycznego na smart- fonach i telefonach, rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Nauk Ścisłych.  Wychowawcy klas I - III oraz nauczyciele matematyki z klas IV-VII wyłonili klasowych mistrzów i oni walczyli w pierwszym dniu Tygodnia Nauk Ścisłych o tytuł najlepszego w  poziomach klas. Spośród dziewięciu uczniów klas pierwszych Mistrzem Tangramu został Mikołaj Wasiak z kl.Ia, Mistrzem Tangramu klas drugich została Alicja Andrzejewska z kl.IIc a Liwia Czaplicka z kl.IIIa pokonała czterech rywali z klas III. W klasach IV – VII do konkursu przystąpiło 42 uczniów; w klasach IV Mistrzem Tangramu została Weronika Rutkowska z kl.IVd, w klasach V – Mikołaj Kołodziejski z kl.Va, w klasach VI –  Jagoda Łotocka z kl.VId, w klasach VII – Jakub Wiedera z kl.VIIc.
Najszybsi w bezbłędnym rozwiązywaniu Quizu Matematycznego w klasach czwartych zostali: Zofia Karbowy, Natalia Tryba i Iga Margańska;  w klasach piątych: Nadia Borucka, Kamil Matysiewicz, Amelia Różyńska; w klasach szóstych: Grzegorz Szymański, Karol Guse i Julia Dymek.

  1. marca 34 uczniów wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym OLIMPUS. Tego dnia klasy gimnazjalne oraz VIIIb i VIIId wzięły udział w podchodach ekologicznych i wystawach prac i doświadczeń: fizycznych, chemicznych, geograficznych oraz przyrodniczych. Reprezentacji klas II-VII rywalizowali o tytuł Mistrza SUDOKU. Spośród 56 uczestników konkurencji 27 rozwiązało prawidłowo łamigłówkę sudoku. Tytuły Mistrzów uzyskali: Natalia Ginter z kl.IIa, Szymon Lewandowski z kl.IIIb, Szymon Raczek z kl.IVb, Nadia Borucka z kl.Va, Karolina Kruszyńska z kl.VId, Dominik Wydra z kl.VIIc.
  2. marca odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny. 67 młodych umysłów ścisłych przystąpiło do rywalizacji o tytuł najlepszego matematyka spośród klas IV, V, VI, VII, VIII oraz IIIG. Szkolni mistrzowie matematyki będą reprezentować nasza szkołę podczas Powiatowego Konkursu Matematycznego w Czarnkowie oraz Gminnego Konkursu Matematycznego w Siedlisku. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

klasy IV                                                     klasy V                                                            klasy VI
I miejsce - Szymon Raczek                   I miejsce – Daniel Mikulewicz                    I miejsce – Jagoda Łotocka
II miejsce – Joanna Chromiec             II miejsce – Szymon Ładny                          II miejsce – Karolina Kruszyńska
III miejsce – Kornelia Król                   III miejsce – Nadia Borucka                         III miejsce – Grzegorz Szymański

klasy VII                                                    klasy VIII                                                         klasy IIIG
I miejsce – Dominik Wydra                   I miejsce – Adrian Garbowski                     I miejsce – Kacper Domalewski
II miejsce – Anita Frątczak                   II miejsce – Kinga Tobolska                         II miejsce – Cezary Kapitańczyk
III miejsce – Julia Zwolińska                III miejsce – Oliwia Wyrwa                          III miejsce – Weronika Szymczak              
                      Jakub Wiedera                                                                                                                 Przemysław Tutko

  1. marca odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2019. Do konkursu przystąpiło aż  96 uczniów naszej szkoły, na wyniki przyjdzie poczekać do maja, aż organizator prześle je do szkoły.

W piątek 22.marca przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych szkolnych matematyków. Dzięki środkom uzyskanym z budżetu szkoły oraz funduszom Rady Rodziców organizatorzy mogli zakupić atrakcyjne nagrody  w postaci gier logicznych, strategicznych oraz łamigłówek.

W ciągu całego tygodnia podczas długich przerw uczniowie klasy VId uczyli zainteresowanych zasad gry w Blocus’a, Abalone, Rummikub’a.

A do 5 kwietnia trwa jeszcze Szkolny Konkurs na „Najciekawszą bryłę matematyczną”.

 Organizatorzy TNŚ – nauczyciele matematyki