Tuesday the 21st - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon

Warsztaty w ZSP

22 lutego dziewczęta z klasy 3cdG, a 1 marca z 3abG wzięły udział w zajęciach warsztatowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance.

Po krótkim wstępie- ankiecie na temat dalszego kształcenia po klasie III gimnazjalnej – dziewczyny zostały podzielone na trzy grupy i kolejno uczestniczyły w zajęciach gastronomicznych, „hotelarskich” oraz kompetencji społecznych.

Nauka poprzez zabawę – bo tak nazwać można te zajęcia – bardzo podobała się wszystkim uczestniczkom. Dziewczyny degustowały kisiel domowej roboty gotowany przez uczniów ZSP, składały łabędzie i kwiatki z ręczników, układały klocki w dość niekonwencjonalny sposób i budowały piramidy z rurek do napojów.

1 marca dużą niespodzianką były zajęcia z P. Salamonem – szefem  kuchni w restauracji Smolarnia,  zdobywcą tytułu Wielkopolskiego Kucharza Roku – (najważniejszej kulinarnej nagrody w Polsce).

Pan Paweł pokazał różne sposoby krojenia warzyw, filetowania pomarańczy oraz poczęstował uczestniczki zupą marchewkową, bardzo zresztą smaczną😊

Jak dobrze bawiły się uczestniczki warsztatów można zobaczyć na dołączonych zdjęciach.

Pięknie dziękujemy za zaproszenie i wspaniałe zajęcia paniom: L. Górniak, A. Kukiel,

1. Oświęcimskiej, S. Rataj, J. Młynarczyk, P. Salamonowi oraz A. Nitschke, dzięki której warsztaty zostały zrealizowane.

I.Bodoń