Thursday the 22nd - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

XXVII FINAŁ WOŚP w Trzciance za nami!

           Po wielu tygodniach intensywnych przygotowań w Trzciance, podobnie jak w całej Polsce i wielu miastach na świecie 13 stycznia 2019r. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tegorocznej akcji wzięło udział  196 wolontariuszy z większości placówek oświatowych z terenu miasta i gminy, a w organizacji finału wspomogła nas liczna i niezawodna drużyna z MDK w Trzciance. Pierwsi wolontariusze pojawili się na ulicach miasta tuż po rozpoczęciu pracy przez Sztab WOŚP w SP 2, czyli po  godzinie  9.00. Na terenie szkoły cały dzień czynna była stołówka, z przygotowanymi kanapkami, ciepłą herbatą i zupą pomidorową. Oprócz zbiórki tradycyjnie odbyła się impreza zamknięta w Hali Sportowo - Widowiskowej. Od godziny 9.00 działała  kawiarenka z przepysznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców, kiermasz kartek  oraz „Szczęśliwy numerek”. Od godz. 15.00 było można  obejrzeć występy zespołów i  wokalistów z MDK , absolwentów SP 2 oraz dzieci z Przedszkola w Siedlisku. Od samego początku trwały licytacje między innymi: złotego serduszka, kominka, gadżetów WOŚP, piłek z podpisami Lecza Poznań, koszulek sportowców, tortów, rejsów jachtem i  wielu innych atrakcji. W trakcie imprezy działał ”Kącik Malucha” przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia Bezpieczny Port. Odbyły  się również pokazy pierwszej pomocy, prowadzone przez niezawodne od lat Anioły WOPR . Gościem wieczoru był zespół Chłopcy z Placu Broni. Impreza tradycyjnie zakończyła się Światełkiem do nieba. Pomimo wielu przeciwności w tym niesprzyjającej pogody, zamkniętych sklepów wolontariusze oraz mieszkańcy Trzcianki nie zawiedli. Kolejny już raz udowodnili, że  zawsze można na nich liczyć, że jesteśmy razem i gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Podczas XXVII Finału WOŚP uzbieraliśmy 94 409,37 zł. Nie pobiliśmy rekordu z ubiegłego roku, ale to nieważne, ważne, że byliście. Za to cały Sztab WOŚP w Trzciance składa serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, darczyńcom i sponsorom finałowego koncertu, nauczycielom i rodzicom z placówek oświatowych z terenu miasta i gminy Trzcianka oraz wszystkim, ale to wszystkim mieszkańcom, którzy hojnie wsparli  orkiestrę datkami do puszek, a swym licznym przybyciem do hali udowodnili, że Trzcianka ma otwarte serca, lubimy i chcemy pomagać, że pomaganie jest dziecinnie proste. Czekamy na Was za rok. Brawo Wy!

Sztab WOŚP

przy Szkole Podstawowej Nr 2

w Trzciance

 

https://www.facebook.com/WOSP.Trzcianka/