Monday the 27th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

    Zgodnie z obietnica władz miasta wszystkie dzieci 3 letnie znalazły swoje miejsce w oddziałach przedszkolnych- nowo powstały oddział powstał dzięki dofinansowaniu Miasta i Gminy Trzcianka, jak i dochodom własnym szkoły. Powstały dwa trzy nowe pomieszczenia w których znalazły się nowe sprzęty i pomoce dydaktyczne.

      Celem zajęć adaptacyjnych w przedszkolu, w którym  uczestniczyli w godzinach popołudniowych tego dnia rodzice wraz z 20 dzieci, dyrekcją i kadrą nauczycielską oraz personelem oddziału, było ułatwienie maluchom bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci poznały przedszkole, nauczycielki i personel obsługi. Uczestniczyły  w zajęciach oraz zabawach  integracyjnych  w sali i na terenie placu zabaw, jak i ogrodu przedszkolnego.

      W trakcie otwarcia, jak i zajęć z dziećmi, maluchy były szczęśliwe mogąc bawić się nowymi zabawkami w przyjaznym dla nich miejscu, a nauczyciele, dyrektorzy innych placówek, rodzice i dziadkowie przybyli na spotkania wyrażali się w superlatywach o nowo powstałym obiekcie składając podziękowania za dotrzymanie obietnic dyrektorowi  i burmistrzowi miasta.

PRZEBIEG SPOTKANIA DZIEĆMI I ICH RODZICAMI:
1. Przywitanie dzieci i rodziców przez nauczycielki.
2. Zabawy dowolne dzieci zabawkami przedszkolnymi.
3. Powitanie przez Dyrektora Rafała Kwiatkowskiego zgromadzonych gości – przedstawienie kadry pedagogicznej i personelu, zapoznanie z salami i pomieszczeniami przedszkola, przekazanie podstawowych informacji na temat pracy przedszkola.
4. Zabawy ruchowe i zabawy ze śpiewem – zabawy integrujące z dziećmi.                                                        

  1. Wybór znaczków do szatni i do łazienki. Wspólne przyklejenie ich w wyznaczonych miejscach.
    6. Zabawy dowolne dzieci.
    7. Wręczenie rodzicom artykułu poruszającego temat pierwszych dni w przedszkolu.
  2. Pożegnanie się z dziećmi i rodzicami.

Życzymy wszystkim przedszkolakom udanego startu i samych pozytywnych wrażeń.

Paulina Piduch

Krystyna Powchowicz