Tuesday the 27th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.dlaedu.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.dlaedu.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.dlaedu.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.dlaedu.pl

    " Mam zaszczyt i przyjemność powitać wszystkich tu zebranych na apelu rozpoczynającym kolejny rok szkolny. Cieszę się, że po dwóch miesiącach wakacyjnej beztroski spotykamy się ponownie w murach naszej szkoły. Najserdeczniej witam oczywiście uczniów, którzy mają za sobą kilka tygodni zabawy, relaksu, spotkań z koleżankami i kolegami. Mam nadzieję, że w pełni wypoczęliście, odzyskaliście siły i jesteście gotowi na kolejne miesiące nauki.

       Z uśmiechem przyglądam się zwłaszcza najmłodszym uczniom, pierwszoklasistom, dla których ten dzień jest szczególnie wyjątkowy. To dla Was początek szkolnej drogi, więc z pewnością czujecie radość, ale może i trochę tremy, bo zawsze to, co nowe, wywołuje w nas mieszane emocje. Ze swojej strony mogę Was zapewnić, że już po kilku dniach poczujecie się w naszej szkole jak w domu.

Nowy rok szkolny przynosi wiele zmian:

  • W murach „DWÓJKI” swoją przygodę ze szkołą rozpoczną dzieci 3-4 letnie,
  • Wszyscy będziecie mogli skorzystać z boiska wielofunkcyjnego , które zostało uroczyście otwarte w piątek 31 sierpnia 2018r., a które dzięki obecnemu tutaj Panu Krzysztofowi Czarneckiemu Burmistrzowi Trzcianki, jak i radzie miejskiej jest dla Was do dyspozycji w trakcie lekcji i zajęć pozalekcyjnych.
  • Zmiany dotyczą również składu kadry pedagogicznej – na emeryturę odeszły Pani mgr Jadwiga Zakrzewska – Kaletka, jak i Pani mgr Jolanta Żmuda – którym jeszcze raz serdecznie dziękuję za trud, i ogromny wkład pracy wniesiony w wychowanie wielu pokoleń absolwentów tej szkoły.
  • Po kilku latach pracy odeszli z różnych przyczyn, z naszej szkoły : s Beata Czop- której dziękuję za entuzjazm i energię wniesioną w życie szkoły, brat Marek Pis – uczynny i lubiany katecheta, Pani Anna Posadzińska nauczyciel j. polskiego- osoba ciepła i życzliwa dla każdego, oraz Pani psycholog Katarzyna Kubiak – osoba pomocna i życzliwa - im również dziękuję za współpracę.
  • Są wśród nas nowi nauczyciele – s. Grażyna Orłowska, ks. Jan Materna, Pani Sara Kleina – psycholog, Pani Ewa Żyła – nauczyciel j. angielskiego – która zastąpi w tym roku panią Celinę Klińską, Pani Elżbieta Brzozowiec – będzie spotykała się z Wami w świetlicy i Pan Paweł Wicher nauczyciel wychowania fizycznego.

    Łącznie do naszej szkoły będzie uczęszczało 805 uczniów uczących się w 44 oddziałach. Przy tak dużej ilości uczniów to właśnie w liczbie uczniów i ich różnorodności upatruję największą szansę na rozwój osobisty każdego z Was, jak i możliwość uczenia się od siebie nawzajem.

Szkoła, do której uczęszczacie jest  przyjaźnie wymagającą i bezpieczną, nowoczesną i dobrze doposażoną w pomoce dydaktyczne, szkołą z oddziałami sportowymi, integracyjnymi i sukcesami w każdej dziedzinie, jak i tą, której zeszłoroczni absolwenci nie mieli problemów, żeby dostać się do renomowanych szkół ponadgimnazjalnych. Jest też szkołą, która stawia konkretne wymagania, szczególnie odnośnie zachowania i poszanowania godności każdego człowieka.

     Dla mnie każda uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego to niezwykle ważny moment. Zarówno Wy uczniowie, jak i my nauczyciele, przychodzimy tutaj           z sercami pełnymi nadziei. Każdy dzień nauki to odkrywanie Waszych pasji, potencjałów oraz ciekawości świata, która w Was drzemie. Chcemy, aby godziny spędzone w klasach tej szkoły były dla każdego przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełnienia Waszych marzeń. Bo właśnie to jest najważniejsze – abyście wszyscy odnaleźli swoją wymarzoną drogę i nią podążali.

      Stefan Żeromski, wybitny polski literat, napisał, że „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”. Nie mogę więc złożyć Wam lepszych życzeń niż te, byście nigdy nie przestali być spragnieni wiedzy, poznawania otaczających Was zjawisk oraz kultur. Życzę Wam jak najlepszych wyników w nauce, rozwijania zainteresowań i zdolności, a także pozytywnego nastawienia. Sumienność, pracowitość i optymizm pozwolą Wam dojść do wyznaczonych celów.

     Jednocześnie z tego miejsca chciałabym życzyć nauczycielom wytrwałości  i satysfakcji. Stanowicie przykład dla uczniów, często to Wy jako pierwsi zauważacie ich talenty i predyspozycje. Proszę, żebyście również w tym roku szkolnym służyli wsparciem, radą, wiedzą i doświadczeniem. Niech nie zabraknie Wam dobrego humoru, kreatywności i chęci rozwijania własnych umiejętności.

   Mamy aż 10 miesięcy, by wzajemnie uczyć się od siebie i inspirować. Korzystajmy z okazji, że jesteśmy tu wszyscy razem, cieszmy się wspólnie spędzanym czasem i na każdym kroku okazujmy sobie życzliwość.

Uroczyście ogłaszam, że rok szkolny 2018/2019 uważam za otwarty!"

Głos zabrał również pan burmistrz, życząc uczniom, nauczycielom w nowym roku samych sukcesów.

    Starsi uczniowie przywitali grupę nowych uczniów z pierwszych klas: wierszem, piosenką, słodkim upominkiem, a dyrekcja wręczyła pierwszakom tarcze szkolne.

Po wakacyjnej przerwie, wypoczęci i chętni do wspólnej pracy zaczynamy nowy rok szkolny!

    Katarzyna Ciesiółka

   Mikołaj Fiksa