Tuesday the 24th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

 

Przygotowania do świąt

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci z grup przedszkolnych „Biedronki” ,„Żabki” i „Pszczółki” poznały  tradycje Wielkanocy,  zrobiły palmy wielkanocne- poświęcone chronią domowników przed  nieszczęściem.  Dowiedziały się w jaki sposób można zrobić piękne pisanki i kraszanki- malowały styropianowe jajka i robiły z nich kurczaki oraz ozdabiały swoje papierowe pisanki. Poznały  również wszystkie  potrawy składające  się na  wielkanocne śniadanie. Przedszkolaki  zasiały  owies  i z  pomocą swoich pań przygotowały piękne dekoracje na świąteczny stół. Nie zabrakło oczywiście zajączka, który przyniósł dzieciom słodkie upominki. Tradycje wielkanocne sprawiają, że to święto staje się wyjątkowe a świąteczne dni są bardziej radosne. Wszystkim życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.


  Wychowawcy